Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня

З 1 по 31 жовтня 2019 року в Комунальному закладі Кашперівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Тетіївської районної ради Київської області було проведено Місячник шкільної бібліотеки під гаслом «Бібліотека НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Шкільна бібліотека є обов’язковим підрозділом НУШ і є важливим складником сучасного освітнього середовища. Головною метою діяльності бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу.  Відповідно до виховного плану роботи школи бібліотекар приймає участь у виховних, позакласних та масових заходах школи.За допомогою щорічних акцій – фонд бібліотеки поповнюється художньою та науковою літературою. Також  регулярно оформляються тематичні виставки та інформаційні полички, кожен рік  у школі проходять місячник та тиждень шкільної бібліотек . Завдяки заходам, які проводяться  у школі  в якісному та кількісному складі, підвищується інтерес учнів школи до книги.   Шкільна бібліотека є невід’ємним структурним підрозділом освітнього закладу і має не лише виконувати свої специфічні завдання, але й сприяти розвитку всебічно розвиненої особистості сучасного школяра.

Місячник шкільної бібліотеки розпочався з висвітлення тематичних матеріалів на стенді та інформаційного повідомлення про проведення запланованих заходів.

Відповідно до плану місячника були проведені екскурсії до шкільної бібліотеки «Казковий світ бібліотеки», діти із цікавістю слухали про казковий дім де зберігаються різноманітні книги.

Протягом місячника у школі була оголошена і проведена акція «Подаруй книгу бібліотеці», завдяки чому було поповнено фонд шкільної бібліотеки новою художньою літературою.

З метою бережливого і відповідального ставлення до книги  у школі проводився рейд-перевірка підручників. Завдяки цьому було перевірено як діти виконують правила поводження з книгою.

У нашій бібліотеці працює «Книжкова лікарня». Завдяки співпраці з бібліотечним активом книга отримує своє друге «життя».

Цікаво та змістовно з учнями першого класу була проведенавиховна година «Зростай із книжкою, малюк». Метою виховної години – заохотити найменшого читача до читання книги та бережного ставлення до неї.

Шкільним бібліотекарем разом із класним керівником 5-б класу було проведено бібліотечний урок «Країна, якої немає на карті», урок був змістовним та цікавим, кожен учень усвідомив, що без шкільної бібліотеки школа існувати не може.

З учнями третіх класів був проведений інтерактивний кардмейкінг   (мистецтво створення листівок своїми руками), діти були уважні, старанні, зацікавленні в тому, щоб листівка вийшла найкращою.

Учні початкових класів взяли активну участь у конкурсі малюнка «Бібліотека очима дітей».В своїх малюнках діти показали своє бачення і виразили свою думку про те, якою вони хочуть бачити свою бібліотеку.

У бібліотеці нашої школи впроваджено для користувачів нову послугу «Буккросинг», «Вільна книжка – у вільне користування». Створено спеціальну поличку для самостійного обміну книг, принесених читачами із своїх власних бібліотек .

Також в школі було проведено смайл-опитування «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку». У кожного учня була індивідуальна і також цікава версія якою має бути бібліотека очима дітей

Для ознайомлення учнів та вчителів школи з новими надходженнями до бібліотеки художньої та наукової літератури, була організована виставка «На хвилинку зупинись, нові книги подивись».

З учнями другого класу було проведено день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо». Діти дуже змістовно і цікаво змогли показати нам, як прочитавши книгу, про своїх улюблених героїв, можна передати зміст у вигляді малюнка та інсценізованої вистави.

Бібліотека нашої школи є культурно-освітньою і пізнавальною установою.  Всі вчителі та учні нашого закладу є користувачами книжковим фондом бібліотеки. Головною функцією шкільної бібліотеки є інформаційна підтримка навчального процесу.