ОСВІТА ТЕТІЇВСЬКОГО РАЙОНУ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ЗДОБУТКИ 2019; СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ 2020

«ОСВІТА ТЕТІЇВСЬКОГО РАЙОНУ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ЗДОБУТКИ 2019; СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ 2020» - такою була провідна тема колегії відділу освіти Тетіївської районної державної адміністрації 25 лютого 2020 року.

Участь в роботі колегії взяли участь начальник відділу освіти, керівники закладів загальної та дошкільної освіти Тетіївського району, методисти РМК, працівники Тетіївського районного інклюзивно – ресурсного центру, голова райкому профспілки працівників освіти Тетіївщини, сільські голови.

У своїх виступах В. Васютинський, начальник відділу освіти, та Н. Панова, директор Тетіївського районного ІРЦ, зосередили увагу присутніх на тих змінах, які відбулися в освітній сфері району за 2019 рік.

Нині в закладах освіти району навчається і виховується 357 дітей дошкільного віку та 1037 школярів. У 2019 році на утримання закладів дошкільної освіти витрачено 10 млн. 126 тис. грн., а закладів загальної середньої освіти - понад 48 млн. грн.. державних і місцевих коштів.

Позитивними підсумками попереднього періоду є:

- збереження вчителям надбавки за престижність у розмірі 20%;

- забезпечення виплати додатково усім педагогічним працівникам в кінці календарного року в розмірі посадового окладу;

- значне оновлення й осучаснення освітньо – мотиваційного простору усіх закладів загальної середньої освіти (сучасні меблі, кабінети природничо – математичного профілю - 13, робоче місце вчителя, дидактичний матеріал тощо) на що в загальному потрачено понад 2 млн.400 тис. грн.. кошів державної субвенції та місцевих коштів районного бюджету;

- створення належних умов для роботи з дітьми з особливими освітніми процесу, що включає введення 8,5 ставок асистента вчителя та 1 ставки асистента вихователя, оформлення й використання в роботі 5 ресурсних кімнат, придбання матеріалів для корекційно – розвиткових занять, налагодження консультативної й методичної роботи інклюзивно – ресурсного центру.

Проблеми, які стоять першочергово, і вирішити які без допомоги органів місцевого самоврядування неможливо – це:

- забезпечення протипожежної безпеки у закладах освіти;

- покращення технічного оснащення харчоблоків;

- дальше осучаснення мотиваційного простору.

Та найболючішою проблемою залишається демографічна ситуація в селах району, яка уже наступного року призведе до значного скорочення дітей шкільного віку, що потребуватиме проведення подальшої оптимізації мережі закладів освіти.

Більш детально з матеріали колегії можна ознайомитися нижче

Колегія відділу освіти Тетіївської РДА.docx

ОсвітаТетіївського району: Досягнення та здобутки 2019; СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ 2020.pptx

Про інклюзивну освіту  .docx