Запобігання торгівлі людьми

Торгівля людьми («живим товаром») як асоціальне, кримінальне явище має особливість пристосовуватися до нових умов життя, міняти свої форми та методи залежно від економічної  та соціальної ситуації у кожній  конкретній країні  й у всьому світі. Тому з часом з’являються нові тенденції в торгівлі людьми, зокрема  такі як омолодження бізнесу та дитяче рабство, також торгівці активно переміщаються до маленьких містечок та сіл.

Тому саме заклади освіти в невеликих  населених пунктах є потужним  інформаційним фактором запобігання поширенню торгівлі людьми. Педагогічні працівники навчальних закладів є організаторами профілактичної роботи з протидії торгівлі людьми і можуть її здійснювати, використовуючи  прямий вплив та різні інтерактивні форми. Тренінгове заняття з учнями 11 класу Денихівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Запобігання торгівлі людьми» було проведено практичним психологом Ж. Б. Мельник згідно з графіком роботи територіальних груп районної психологічної служби відділу освіти Тетіївської РДА (21 листопада 2018 року).

На занятті були використані  відеоролики, велася робота в групах,  були розглянуті різні  ситуації.  Жанна Борисівна докладно проінформувала учасників про ймовірні  ризики  попадання в ситуацію торгівлі людьми. Учні  виробили правила як запобігти і уберегти себе, однолітків, дітей, дорослих  від «білого рабства».