Відділ освіти Тетіївської районної державної адміністрації

Твоя школа – школа гідності, добра,твоє безпечне середовище

 

Нова українська школа – це школа, де дітей не тільки навчають. Ця школа має бути простором  для повноцінного розвитку дітей, осередком успішних, креативних і щасливих людей. Такий заклад можливий лише в атмосфері фізичного комфорту, сприятливого соціального та психологічного клімату, який підтримує особистість, вчасно реагує на її потреби та з повагою ставиться до її особливостей.

Міністерство освіти і науки України прагне і закликає керівників закладів освіти,  педагогічних працівників,  всіх учасників освітнього процесу сприяти і брати активну участь у створенні такої школи, яка запобігає булінгу, попереджує насильство, жорстокість; яка формує у дітей та учнівської молоді нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини. Саме такі питання розглядалися на районному інтегрованому семінарі-практикумі заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та працівників психологічної служби в рамках територіальної групи.

Семінар-практикум відбувався 20 лютого 2019 року на базі Теліжинецького НВО. Практичний психолог закладу Кичань І.П. провела згідно плану з учасниками семінару заняття з елементами тренінгу  «Психологічна акція як засіб створення психологічно безпечного середовища в школі», де учасники семінару могли запозичити чимало цікавого для використання в роботі з дітьми в просторі без приниження і образ, в якому панує атмосфера добра. Заступник директора з виховної роботи Майданік Н.В. ознайомила присутніх з багаторічною працею і досягненнями педагогічного, батьківського і учнівського колективів над створенням у своєму закладі школи, дружної до дитини; школи, яка сприяє збереженню гідності дітей; школи, яка виховує вміння розуміти один одного; школи - безпечного середовища.  Останньою родзинкою спільної праці вчителів, батьків, учнів було створення безпечної зони (зони відпочинку ) в коридорі школи. Також учасники семінару відвідали гордість закладу - музей історії школи  та  історико - краєзнавчий музей «Рідна хата». З особливим захопленням учасники семінару подивилися соціально-психологічну виставу «Магазин Щастя», яку підготувала з учнями педагог-організатор закладу Нікіташ О.М. Неперевершена гра юних акторів і глибокий зміст вистави викликали бажання знаходити радість скрізь, навіть у мильній бульбашці чи в картинці звичайного дитячого калейдоскопу. В кожному закладі освіти можна створити свої «магазини щастя», навчитися і навчити школярів будувати щасливе життя за власною «Книгою щастя», де буде всім зручно, комфортно, безпечно. « повернутися до списку новин