Відділ освіти Тетіївської районної державної адміністрації

100 річчя Соборності України

Учні та  вчителі Скибинецької філії КЗ Кашперівське НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок»  прийняли участь у флешмобі «100-річчя Соборності України».

 

22 січня – особливий день в історії України. В цей день, 100-років тому, відбулася визначна подія в житті українського народу. Директорія УНР видала Універсал, який засвідчив об’єднання століттями розділених українських земель в одній власній державі. «ОДНИНІ ВО ЕДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ СТОЛІТТЯМ ОДІРВАНІ ОДНА ВІД ОДНОІ ЧАСТИНИ ЕДИНОІ УКРАІНИ — ЗАХІДНО-УКРАІНСЬКА НАРОДНЯ РЕСПУБЛІКА / ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА, І УГОРСЬКА УКРАІНА / І НАДДНІПРЯНСЬКА ВЕЛИКА УКРАІНА. ЗДІЙСНИЛИСЬ ВІКОВІЧНІ МРІІ, ЯКИМИ ЖИЛИ І ЗА ЯКІ УМІРАЛИ КРАЩІ СИНИ УКРАІНИ» - слова, які визначили соборність України. 


В Україні Свято Соборності має стояти на одному рівні зі Святом Незалежності. Для українців визначальними є власна незалежна держава і соборність, єдність не тільки земель, а й єдність суспільства заради кращої долі, єдність культурна і духовна, спільна перспектива на шляху до процвітання. 

 

 « повернутися до списку новин