Методична майстерня

"45 хвилин із досвіду роботи вчителя»

Тема «Формування ключових компетентностей в умовах реалізації Концепції НУШ» була представлена для обговорення на засіданні інтегрованого районного методичного об?єднання вчителів мовно-літературної галузі закладів освіти Тетіївського району, яке відбулося 30 жовтня. Адже очевидно, що зміна акцентів у навчанні та вихованні дітей просто необхідна. Вчені довели, що знання й навички, які дають заклади освіти молодому поколінню сьогодні, через півстоліття становитимуть лише 5% сукупності знань людства.
Відповідно до Закону України «Про освіту» визначено 10 ключових компетентностей для Нової української школи. Формування життєвих компетентностей сприятиме розвитку суспільства освіченого загалу, високої культури і рівних можливостей. Саме таке суспільство забезпечує європейську якість життя, у якому освічена людина може бути справді вільною, вміти навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, бути здатною до участі у міжкультурному спілкуванні.

Свій досвід формування життєвих компетентностей учнів на прикладі викладання англійської мови, української мови і літератури, зарубіжної літератури представили: Бартош Ірина Анатоліївна – вчитель зарубіжної літератури Теліжинецького НВО «ЗОШ І-ІІІст.-дитячий садок»; Осадчук Катерина Михайлівна – вчитель англійської мови Кошівської ЗОШ І-ІІст., Іванюта Катерина Миколаївна – вчитель української мови і літератури Скибинецької філії КЗ «Каперівське НВО «ЗОШ І-ІІІст.-дитячий садок»; Михайленко Ніна Василівна – вчитель англійської мови Височанського НВО «ЗОШ І-ІІІст.-дитячий садок», Корж Оксана Станіславівна – вчитель української мови і літератури Клюківського НВО «ЗОШ І-ІІ ст..-дитячий садок»; Гончар Людмила Олексіївна – вчитель КЗ «Каперівське НВО «ЗОШ І-ІІІст.-дитячий садок».
Учасники заходу обмінялися досвідом та активно включилися до моделювання фрагментів уроку за видами діяльності з даної теми.