«Вчителям необхідно постійно вчитися,

вчитися один у одного.

І кращим засобом для цього може стати

взаємообмін професійним досвідом»

Л.Боровіков

Інтегрований районний семінар-практикум  для вчителів трудового навчання та вчителів інформатики під керівництвом методиста районного методичного кабінету відділу освіти Тетіївської РДА Мотозюк М.Б. відбувся 11 грудня 2018 року на базі Галайківського НВО "ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок". Тема семінару була розширеною і насиченою: "Технологія виготовлення та оздоблення виробів. Виконання творчих ескізів з використанням нетрадиційних технік. Робота з цифровими пристроями. Створення шаблону виробу у програмі Paint."

В рамках семінару вчителем  трудового навчання Галиною Іванівною Отрошенко та вчителем інформатики Русланою Олександрівною Алєксєєвою був проведений інтегрований майстер-клас.

Галина Іванівна  ознайомила учасників семінару та учнів 8 класу з нетрадиційною технікою "Айріс-фолдінг". Ця техніка дозволяє створювати за допомогою паперу і клею дивовижні композиції з ефектом об'ємного зображення. Далі майстер-клас продовжила Руслана Олександрівна.  Вчителька разом з  учням створили айріс-шаблони для  виробів у програми Paint. Ці шаблони були роздруковані на принтері для подальшої роботи.

Учні та учасники семінару за шаблонами у техніці "Айріс-фолдінг"  із захопленням виготовляли  вази з квітами та поясні вироби. Всі були активні та проявляли творчий підхід.

Організатори семінару, вчитель трудового навчання Галина Іванівна Отрошенко та вчитель інформатики Руслана Олександрівна Алєксєєва доклали чималих зусиль для інтеграції навчальних предметів трудового навчання та інформатики, проявили майстерність та підтвердили народну мудрість :«Лише після невтомної праці виявиться талант».