Навчаються педагоги Тетіївщини

Питання навчання дітей з особливими потребами набуває широкої актуальності, адже право на рівний доступ до якісної освіти

за місцем проживання  в умовах загальноосвітнього закладу – це право всіх дітей.

Наразі часу стоїть використання нових підходів до викладання предметів та навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Щоб викладання та навчання стали більш гнучкими, більш ефективними в результаті змін, які впроваджуються інклюзивною освітою, вчителі повинні усвідомити, що ставлення  до дітей даної категорії таке саме, як і до інших однолітків.

Для реалізації поставлених завдань та удосконалення якості  навчального процесу з дітьми з особливими освітніми потребами заплановано короткотермінові виїзні курси з проблеми: «Інклюзивна освіта: технологія індивідуалізованого навчання».

Близько 120 педагогічних працівників Тетіївського району відповідно до плану роботи КНЗ «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», мають змогу успішно пройти навчання, опанувати знаннями, що стосуються планування та реалізації навчально-виховного процесу в інклюзивному класі.

Сьогодні, 13 вересня, завершила навчання друга група педагогічних працівників району. Завдяки педагогічній майстерності, високій теоретичній та методичній підготовці куратора групи, методиста ресурсного центру супроводу інклюзивної освіти Київської області Дерій Олени Василівни  та кандидата філософських наук, методиста центру Загурської Світлани Миколаївни, слухачі курсів отримали роз´яснення з нормативних документів, ґрунтовно опрацювали нові документи, які стануть основою для організації успішної роботи в класах відповідно до потреб дітей.

Зосереджено увагу слухачів курсів на методичній літературі, яка розміщена у віртуальному кабінеті Ресурсного центру супроводу інклюзивної освіти Київської області.

На заключному занятті слухачі мали можливість поділитися своїми враженнями та отримати сертифікати, а також висловили подяку відповідальним працівникам Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів за організацію та кваліфіковане навчання.