Вітаємо!

Найщиріші вітання Поліщуку Петру Івановичу, ВЧИТЕЛЮ фізичної культури від БОГА, Заслуженому вчителю України, із славним ювілеєм!!!!

СТИЛЬ ЙОГО ЖИТТЯ - НЕВТОМНА ПРАЦЯ

Життя і спорт поруч ідуть. Життя і педагогічна діяльність задля виховання здорового покоління українців. Ці тези найбільш повно розкривають зміст педагогічної діяльності Петра Івановича, адже ще за шкільною партою відчув нестримну потребу і користь від спортивних занять. І хоча перша спроба вступу до інституту фізичної культури після закінчення школи завершилася невдачею, він не полишає мрію про спортивну діяльність.

Доля піднесла юнакові не один іспит, та він вийшов переможцем, загартувавшись та зміцнившись духом і тілом. Після служби в армії 1972 року повертається до рідних країв та розпочинає трудову діяльність спортивним інструктором у місцевих сільськогосподарських формуваннях. У своєму рідному Черепині та навколишніх селах мобілізовує молодь на заняття фізкультурою і спортом: організовує змагання й турніри з популярних в ті часи ігрових видів спорту та літнього й зимового багатоборства, облаштовує спортивні майданчики. Сам Петро Іванович бере активну участь у спортивних змаганнях обласного та республіканського рівнів. Входить до першої десятки кращих лижників України. Саме в ці роки юнак відчуває смак наставництва. Йому вдається свою любов до лижного спорту передати своїм підопічним Ганні Лисак та В’ячеславу Байді, які пішли далі вчителя і стали членами збірної команди лижників України на чемпіонатах СРСР. Звідси й розпочинається відлік педагогічної діяльності вчителя.

Навчаючись у Київському інституті фізичної культури (1974 – 1979) та спеціалізуючись на велоспорті, можна було б штурмувати вершини великого спорту ( став кандидатом в майстри спорту з літнього та зимового багатоборства, велоспорту та лижних перегонів), але переважила любов до тренерської діяльності і хлопець переводиться на педагогічний факультет. Після закінчення вузу повертається у рідну школу, тепер вже в ролі дипломованого вчителя фізичної культури. З 1979 року до сьогодні Петро Іванович незмінно викладає фізичну культуру в Черепинській школі та згуртовує односельчан в справі виховання здорового способу життя в юної змини. Нікому з його вихованців тепер і в голову не приходить вважати фізкультуру другорядним предметом.

За чотири десятиліття Петро Іванович подарував радість спортивних перемог і щасливе майбутнє багатьом школярам, в тому числі й дітям зі складними характерами та із сімей «групи ризику». Сьогодні він є засновником та організатором чемпіонату з бігу «Черепинські гірки», який останніми роками набуває всеукраїнського масштабу.

Вагомим педагогічним здобутком Вчителя є те, що із числа учнів невеликої сільської школи йому вдалося підготувати 48 спортсменів високого рівня, які гідно представляли Київську область та Україну на всеукраїнських та міжнародних чемпіонатах з лижних перегонів та біатлону. Гордістю Петра Івановича є Недашківська Наталія, майстер спорту з біатлону, багаторазова чемпіонка України, учасниця чемпіонатів Європи та світу з даного виду спорту; майстри спорту Денис Устинов (біатлон), Любов Покотило (гандбол), Григорій Закусило (легка атлетика). Значною заслугою вчителя і тренера є також і те, що 14 його випускників стали вчителями та викладачами фізичної культури.

В одній із анкет він написав: «Моє завдання – працювати з учнями, ростити їх міцними, здоровими й милосердними». Цю свою професійну програму він виконав блискуче.

Праця Поліщука П.І. не залишилася не поміченою. Вчитель має численні відзнаки та нагороди, серед яких медаль «За трудовое отличие», ювілейна медаль «20 років Незалежності України», нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України». А 2015 року Петру Івановичу присвоєно високе і почесне звання «Заслужений вчитель України».

В день 70-річчя від дня народження Петра Івановича хочеться висловити впевненість у тому, що він ще багато років не сходитиме зі своєї славної життєвої дистанції, даруючи дітям радість гармонійного фізичного та духовного розвитку, а Україні – нових успішних спортсменів.

З найкращими й щирими побажаннями працівники районного методичного кабінету відділу освіти Тетіївської райдержадміністрації