Використання методу проектів на уроках біології

Одним із видів навчання біології учнів старших класів є метод проектів. Він орієнтований на самостійну діяльність учнів - індивідуальну, парну, групову, спрямовану на розв’язання конкретної проблеми з використанням різноманітних методів і способів навчання і знань з різних галузей науки. Використання проектних технологій є так званим «містком» між теорією і практикою в процесі навчання, виховання і розвитку особистості учня.

Ця педагогічна технологія направлена на застосування фактичних знань та набуття нових (часто шляхом самоосвіти) і є прикладом вдалого поєднання урочної та позаурочної діяльності. Тема проекту є більшою за навчальні завдання, бо вимагає від її виконавців пошукових зусиль, дослідження та розроблення оптимального виконанняcтворення малюнків, схем, діаграм, посібників,  неодмінного публічного захисту та аналізу підсумків упровадження.

Тема районного семінару-практикуму учителів біології «Використання проектів на уроках біології  як засіб розвитку пізнавальних та соціальних інтересів учнів» є актуальною, сприяє вимогам часу. Семінар відбувся 5 грудня 2018 року на базі КЗ Кашперівське НВО.

Учитель біології даного  закладу освіти Іванюта Наталія Федорівна презентувала використання цього методу у своїй педагогічній діяльності, наголосила, що метод проектів - це засіб активізації пізнавальної діяльності учнів, розвитку креативного мислення й одночасно формування основних компетентностей особистості.

Учасники семінару могли побачити як працюють учні над проектами з 6-тих по 11 класи. Проекти були представлені як групові, так і індивідуальні. Для захисту проектів діти використовували гербарії, картинки, самостійно створені презентації. Учасники семінару обговорили методичні рекомендації, поділилися досвідом з використання проектів при вивченні біології