Відділ освіти Тетіївської районної державної адміністрації

Особливості взаємодії асистента та вчителя на уроці в інклюзивному класі

«Особливості взаємодії асистента та вчителя на уроці в інклюзивному класі» - така була сьогодні (05.12.2019) тема зустрічі директора Тетіївського районного ІРЦ Панової Н.І і асистентів та вчителів інклюзивних класів П’ятигірської ЗОШ І-ІІІ ст. Захід проведено з метою надання методичної допомоги щодо ефективної організації освітнього процесу в інклюзивних класах.

Були розглянуті питання: як ефективно побудувати взаємовідносини між учителем та асистентом; основні компетенції, якими повинен володіти асистент вчителя; важливість спільної відповідальності; обговорення проблемних ситуацій і стратегій викладання навчальної програми; уміння дійти компромісу. Наголосила, що обов’язковим є перед початком співпраці вчителеві та асистенту необхідно виокремити основні правила роботи, вирішити загальні організаційні питання. Далі слід перейти до обговорення більш конкретних речей, починаючи від того, як буде розпочинатися урок, закінчуючи тим, як буде відбуватись спілкування з батьками.

Вчитель-логопед ІРЦ Постіл І.С. провела майстер-клас та консультації для батьків з постановки звуків, розповіла про важливість правильного мовлення.

 « повернутися до списку новин