Батьківський всеобуч

МОВА - невичерпне джерело розумового розвитку дитини, скарбни­ця всіх знань. Слово виховує, навчає і роз­виває дитину. Під впливом мови вдосконалюються її почуття, сприймання, збагачуються знання про оточуючий світ.

Велике значення у формуванні особистості дитини, зокрема розвит­ку її мови, належить сім'ї. Адже перші слова, перші речення маля­тко чує і вимовляє в колі рідних людей: матері, батька, бабусі, ді­дуся. Однак дехто з батьків вважає, що дитина починає навчатися літературній мові лише у школі і не звертають належної уваги на фор­мування мовлення дітей у дошкільному віці. А тому неправильна вимова деяких звуків батьків навіть тішить. На жаль, вони не задумуються над тим, що від своєчасно проведеної логопедичної роботи значною мірою залежить не лише розвиток мовлення дитини, але й формування її пізнавальної діяльності.

Саме ранньому виявленню, попередженню та впливу мовленнєвих порушень на психосоціальний, інтелектуальний розвиток дитини був присвячений батьківський всеобуч, проведений педагогічними працівниками КУ «Тетіївський районний інклюзивно-ресурсний центр» на базі Денихівської ЗОШ І-ІІІ ст. Батьки мали змогу на практиці побачити роботу логопеда, дізнатися про артикуляцію того чи іншого звука, оцінити важливість артикуляційної гімнастики.